BLEFAROPLASTYKA

Źródło:Internet

Naturalną rzeczą jest, że chcemy cieszyć się pięknym i świeżym spojrzeniem przez długie lata. Niestety z upływem czasu skóra okolic oczu traci elastyczność, powieka zaczyna opadać i oko zaczyna wyglądać na
zmęczone.
Powieki również wchodzą w skład aparatu ochronnego oka, a operacja plastyki powiek pozwala zniwelować problem polegający na ograniczeniu pola widzenia. Plastyka powiek to operacja polegająca na wycięciu nadmiaru wiotkiej skóry i mięśnia okrężnego oka oraz,
w miarę potrzeby, na wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej, która daje wrażenie tzw. worków pod oczami.

Efekt?

Zabieg ten poprzez korektę ilości skóry oraz przywrócenie właściwego napięcia strukturom powięziowym przywraca młodzieńczy i zdrowy wygląd okolic oczu, jak również właściwy kontur oraz kształt powiek oraz delikatnie wygładza zmarszczki. Dzięki nacięciu skóry na załamaniu powieki blizna, po zagojeniu się rany, jest praktycznie niewidoczna. Efekt zabiegu utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat, w zależności od trybu życia pacjenta (intensywności wykonywanego makijażu, tarcie powiek itd.).

Zabieg przeprowadzany jest z użyciem znieczulenia miejscowego przez co jest praktycznie bezbolesny.

Źródło: Canva

Dla kogo zabieg jest dedykowany?

Zabieg blefaroplastyki przede wszystkim polecany jest osobom chcącym poprawić wygląd swojej twarzy, która zmienia się wraz z wiekiem. Zabieg ma za zadanie „odświeżyć spojrzenie” przez co twarz automatycznie wygląda na młodszą. Korekcja powiek dedykowana jest również osobom, którym przeszkadza fałd skóry, który utrudnia widzenie. Jak widać prócz kwestii estetycznych plastyka powiek odpowiada również za przywrócenie komfortu życia. Ważne jest również, że zabieg blefaroplastyki można wykonywać w każdym wieku.

Blefaroplastykę przeprowadza się zarówno na górnej jak i dolnej powiece. Korekcja powiek dolnych jest nieco bardziej skomplikowana ze względu na różne występujące tam problemy. Z wiekiem i obecnością tzw. przepuklin tłuszczowych mogą pojawić się tzw. worki pod oczami. U dojrzałych osób dochodzi dodatkowo nadmiar wiotkiej skóry powiek.

Blefaroplastykę poprzedza przeprowadzenie konsultacji chirurgicznej w celu kwalifikacji do zabiegu. Plastykę powiek przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym i trwa ok. 90 minut, a czas pełnej rekonwalescencji wynosi ok. 2-4 tygodni. Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg jest bezbolesny. Szwy usuwane są po paru dniach, a do pracy można wrócić już po tygodniu.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

  • nawracające infekcje skórne powiek
  • nowotwory
  • ciężkie choroby ogólnoustrojowe
  • choroby serca, nadciśnienie tętnicze (do konsultacji lekarskiej)
  • ciąża oraz karmienie piersią
  • zaburzenia krzepnięcia krwi (do konsultacji lekarskiej)
  • przebyta chemioterapia
  • cukrzyca ( do konsultacji lekarskiej)
  • zaburzenia gojenia ran, stany ropne skóry (do konsultacji lekarskiej)
  • zespół suchego oka, jaskra, odwarstwienie siatkówki (do konsultacji lekarskiej)