TESSLIFT SOFT- nowy wymiar liftingu

Źródło: Internet

TESSLIFT SOFT- czym jest i na czym polega?

TESSLIFT SOFT (Tissue Elevation Suspension System) to innowacyjna i pierwsza na świecie technologia rusztowań siatkowych 3D. Unikalność działania implantów Mesh wynika z ich zaawansowanej budowy. Oplatająca rdzeń siatka (ang.mesh) skonstruowana jest w taki sposób by stymulować tworzenie przez organizm rusztowania z kolagenu i elastyny w tkance.

Rdzeń implantu jest wyposażony w specjalne dwukierunkowe zbieżne zaczepy, które silnie podtrzymują tkanki. Unikalna technologia powoduje, że TESSLIFT SOFT stymuluje fibroblasty do syntezy białek podporowych dodatkowo pobudzając jednocześnie syntezę naturalnego kwasu hialuronowego. Dzięki innowacyjnej siatkowej budowie implant jest 80 razy bardziej wytrzymały na rozciąganie niż konwencjonalne nici. Warto zaznaczyć, że TESSLIFT SOFT wykonany jest z wchłanialnego, w 100% biokompatybilnego z ludzkim organizmem materiału wykonanego z polidioksanonu (PDO). Profil bezpieczeństwa implantu jest bardzo wysoki.

Implantacja TESSLIFT SOFT polega na wprowadzeniu przez warstwę podskórną implantów Mesh i połączenia skóry z głębiej położonymi warstwami dzięki konstrukcji implantu. Siatka 3D pełni rolę spoiwa w odniesieniu do przylegających do niej tkanek.

Efekt?

Zabieg daje efekt natychmiastowego liftingu bez konieczności chirurgicznej ingerencji. W około 30 minut możemy uzyskać efekt skorygowania zwiotczenia środkowej części twarzy, możemy skorygować kształt nosa, brwi, linię żuchwy oraz uzyskać efekt liftingu szyi. Zabieg wyróżnia się długotrwałym efektem, bo aż 3 lat, widocznym od razu po zabiegu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, sam w sobie nie jest długi. Okres rekonwalescencji i pełnego wgojenia się implantu wynosi około 14dni. Po zabiegu zalecane jest stosowanie specjalnej opaski.